Folium
Другий етап оцифровки довідкового апарата архіву

Державним архівом Київської області спільно з компанією «Електронні архіви України» реалізований 2-й етап пілотного проекту з оцифрування описів архівних фондів і створення інформаційно-пошукової системи, призначеної для оперативного доступу та пошуку інформації по архівним фондам установи.

В рамках 2-го етапу пілотного проекту оцифровано описи фонду №384 «Київська губернська комісія першого загального перепису населення у 1897 р., м. Київ» (Киевская губернская комиссия по первой всеобщей переписи населения в 1897 году, г. Киев».

 Дані опису у вигляді бази даних завантажені в інформаційно-пошукову систему на базі універсальної програмної платформи «Folium», розробленої компанією «Електронні архіви України».

Основу документів фонду складають Переписні листи Першого загального перепису населення Російської імперії 1897 р. Київської губернії.

Оскільки до наших днів дійшла тільки частина цих документів, для зручності користувачів, база даних містить в собі інформацію не тільки про найменування фонду, описів, назв справ і року справ, а й назви повітів, волостей і населених пунктів Київської губернії.

Інформаційно-пошукова система надає можливість:

- Пошуку необхідної інформації по одному / декільком критеріям;

- Перегляду і сортування записів за релевантністю за допомогою одного з параметрів;

- Перегляд картки запису;

- Експорт / збереження інформації (картки, відібраних записів) в один з текстових форматів (PDF, MsWord) або відправку її на друк;

- інше.

Інформація бази даних знаходиться у відкритому доступі для всіх бажаючих на офіційному сайті Державного архіву Київської області за посиланням «Бази даних», або безпосередньо на сайті: Електронний каталог. Державний архів Київської області (http://dako.folium.info).

Реалізація пілотного проекту дозволить, з одного боку, зробити інформацію про фондах архіву більш відкритою, надати віддалений доступ до неї всім зацікавленим особам, з іншого боку, дозволить оптимізувати роботу установи, зменшити навантаження на її співробітників.

Надалі планується оцифрувати, завантажити в інформаційно-пошукову систему і надати відкритий доступ безпосередньо до відсканованих документів (справ) фонду №384 «Київська губернська переписна комісія першого загального перепису населення 1897 року».

Ключові слова : , ,