Folium
Оновлений Шевченко

Національний музей Тараса Шевченка відкрив оновлену експозицію 7 березня 2014 року.

Новозбудований атріум, залитий теплим першим весняним сонцем, першим радо приймає нових відвідувачів на порозі 200 річниці від Дня народження Кобзаря. 8 місяців тривали ремонтно-реставраційні роботи в музеї. Реставровано фасад, облаштовано нові приміщення для фондових колекцій, створено атріум, конференц-зал, дитячий центр.

Змінилися не лише окремі «технічні» аспекти музейного простору, а й загальна концепція експозиції, яку назвали «Тарас Шевченко: Божественне покликання». Вона складатиметься з трьох частин, що висвітлюють творчість та життя Кобзаря. Невдовзі на першому поверсі також можна буде ознайомитися з історією приміщення, в якому знаходиться музей. Палац Терещенків вже є сам по собі окремою пам’яткою архітектури, що має давню історію.

Окрім безпосередньо самої колекції музейники діляться результатами 1,5 річної роботи. Впродовж цього часу у співпраці з компанією ЕЛАУ та фондом Futura продовжувалася робота над проектом «Віртуальні фонди».

Початком «діджитальної» історії та співпраці музею та «ЕЛАУ» став запуск оновленого музейного сайту. Сучасні принципи сайтобудування дали можливість музейчикам представити усі фондові колекції, що знаходяться не лише в експозиції, а й у фондосховищах. Вже в березні щоденна кількість відвідувачів сайту досягла 4 тисяч осіб.  

Варто відзначити, що в рамках оновленої експозиції відвідувачі змогли побачити оригінал метричної книги з села Моринці, де знаходиться запис про народження Тараса Шевченка. До речі, раніше, в рамках ще одного «цифрового» проекту музею «Віртуальний архів» ця метрична книга була оцифрована та розміщена на сайті закладу.

Під час прес-конференції генеральний директор музею Дмитро Стус повідомив, що завдяки віртуальним проектам, було налагоджено активну співпрацю з музеями та виставковими залами за кордоном (Росія, Білорусь, Америка, тощо), які отримали цифрові копії для формування своїх експозицій. Незабаром в музеї також з’являться інтерактивні кіоски, які міститимуть додаткову інформацію для відвідувачів.  

Також п. Стус підкреслив, що більшість проектів була реалізована без фінансової допомоги держави, на умовах партнерських відносин з різноманітними українськими інституціями.

Ознайомитися з усіма проектами, які реалізувала компанія "ЕЛАУ" в рамках 200-річчя можна тут.