Folium
Свідки Першої світової війни

У лютому 2014 почав свою роботу електронний архів Першої світової війни "Europeana 1914-1918". Зараз проект складається з більш ніж ста тисяч об'єктів: для надання інформації всьому світу 20 країн сканують книги, листівки, фото, щоденники, карикатури.

За словами ідеологів проекту , матеріали з колекцій підкреслюють важливість загальноєвропейської ідентичності і мають намір показати широкий і різнобічний погляд на події Першої світової війни. Це дозволить по -новому інтерпретувати історію, яка виходить за рамки традиційних військових смислів і включає художню та культурну складову відбувається в той момент.

Зокрема, сканування книг та інших раритетів проводили в Державна бібліотеці в Берліні: ті , у кого збереглися в домашніх архівах свідчення тих часів, могли принести безцінні архіви для оцифровки . Крім самих першоджерел , команда проекту записувала всю відому інформацію про очевидців подій зі слів їхніх сімей. Кількість об'єктів із сімейних фондів на сьогоднішній день налічує близько 8 тисяч.

Що стосується широти можливостей, то подорож по сайту проекту може відкрити безліч цікавих фактів , дає можливість познайомитися ближче з культурними інституціями різних європейських країн (деякі об'єкти доступні по посиланнях на установи , які проводили оцифровку). Також всі матеріали на сайті можна зберегти для себе в хорошій якості - все оцифровані документи і знімки знаходяться у вільному доступі.

Довідка.

Europeana - глобальна електронна бібліотека Європи, яка має на меті надати доступ до культурних цінностей людства. Робота над порталом розпочалася 20 листопада 2008 року. На той час цифрова бібліотека містила більше двох мільйонів різних об'єктів: відсканованих книг, фотографій, листівок, чернеток, щоденникових записів тощо.

У нашій фотогалереї ми зібрали найцікавіші об'єкти з проекту "Europeana 1914-1918", що мають відношення до України .

Приємного перегляду!

Ключові слова : , ,