Folium
Оцифрування книг у Вірменії триватиме 10-15 років

Національна бібліотека Вірменії налічує близько 7 мільйонів книг. Це видання російською, вірменською та іншими мовами. За підрахунками співробітників установи, повний перелік видань буде доступний читачам віртуально через 10-15 років.

Глобальна програма з оцифрування у Вірменії бере свій початок в 2001 році. Починався процес переведення даних в електронний вигляд зі створення єдиного електронного каталогу. За цей час було внесено більше 1 мільйона записів, які містять основні відомості про книги, доступні читачеві в бібліотеці.

Що стосується оцифрування книг, то за останні 7 років цифровий формат отримали не більше 2% видань усього фонду. Основну частину інформації складають твори вірменських авторів.

За словами директора Національної бібліотеки Вірменії Т. Заргаряна, в планах на майбутнє пріоритетне місце займає сканування архіву газетних підшивок. Справа в тому, що фонд періодики є одним з найбільш уразливих, оскільки структура газетного паперу схильна до дії сонячних променів і ветхості, внаслідок частого їх використання.

З досвіду багатьох світових бібліотек особлива увага приділяється старопечатним і раритетним виданням. Так першоджерела, які зберігаються в бібліотеці Національної академії наук Вірменії, вже можна вивчати віртуально. Далі планується залучити бібліотеки Першопрестольного святого Ечміадзіна та Інституту стародавніх рукописів Матенадаран. Оцифровані книги можна знайти на www.flib.sci.am, www.nla.am.

Варто відзначити , що оцифрування книг національної спадщини Вірменії - це спільне рішення Національної бібліотеки Вірменії, Національної книжкової палати, Республіканської науково-медичної бібліотеки, а також бібліотеки Єреванського державного університету.