Folium
Що знають школярі про Шевченка?

undefined12 лютого 2014 року компанія «ЕЛАУ» спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка провели відкритий урок для школярів 6,7,8 класів школи № 25. Зустріч присвятили літературній та художній спадщині Кобзаря напередодні 200-річчя від дня народження поета і митця.

Пізнавальна лекція «Спадщина Т.Г.Шевченка» відбулася в рамках масштабного проекту «Віртуальний Шевченко». Під час події вперше було публічно презентована віртуальна колекція оцифрованих експонатів Національного музею Тараса Шевченка. До неї увійшли: колекції ювілейних банкнот і монет, що були випущені в світі з нагоди пам'ятних дат з життя поета чи історії музею, рідкісні фото та негативи на склі і плівках, книги з особистої бібліотеки автора тощо. 

Головний зберігач музею Юлія Шиленко докладно розповіла про те як формувалася колекція музею, які найцінніші експонати невдовзі можна буде побачити не виходячи з дому за допомогою сучасних технологій.  

Також школярі познайомилися із проектом «Віртуальний архів Шевченка», який був реалізований у 2013 році. Цей відкритий інтернет-архів містить  унікальні  прижиттєві документи, які є об’єктивним джерелом інформації для всіх, хто прагне дізнатися про життя Тараса Григоровича. 

Проведення відкритого уроку ініційовано представниками громадської організації Futura.  

 

Довідка.

 «Віртуальний Шевченко» - це багатоетапний проект, що приурочений до святкування 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Його мета - надати максимальну кількість інформації про життя і творчість автора в мережі Інтернет. Проект реалізується Національним музеєм Тараса Шевченка за технічної підтримки компанії «ЕЛАУ», а також за участі багатьох закладів культури України та світових організацій.