Folium
Сканування книг як бізнес

Попри загальну впевненість у широких можливостях мережі Інтернет, отримати справді цінні й корисні знання - неважливо чи за певні кошти, а чи безкоштовно - не завжди вдається. Тому дивно, коли багато хто применшує цінність бібліотек як головних хранителів знань людства в наші дні, а також популяризацію сканування книг та й оцифрування першоджерел загалом я добрих помічників у цій справі.

undefinedСтуденту Берлінського інституту економіки і права Феліксу Хофманну часто доводилося возити з собою багато підручників, що не тільки втомлювало його, але і коштувало чималих грошей. Книги часто йшли в рахунок додаткового багажу під час його перельотів. Саме в один з таких моментів спала вдала думка - а що якщо відсканувати книги та помістити в одній електронній книзі, яка важить значно менше будь-якого одного підручника.

Так у 2008 році у Фелікса і його друга Мартіна Фреліха і Лукаса Рідера народився абсолютно унікальний на той час проект «Плати за копію». Разом вони створили сайт PaperC (скорочена назва проекту), що став електронною енциклопедією книг для мобільних пристроїв. За невелику оплату в розмірі десяти центів дає можливість студентам роздруковувати і завантажувати для себе цікаві фрагменти книг.

«Студентам потрібен вибір - хіба є така гостра необхідність купувати цілу книгу заради розділу, а тим паче двох-трьох цитат» , - стверджує ідеолог проекту Мартін.

Першим і найважливішим етапом у розвитку інтернет-ресурсу стало питання про авторське право. Проте процес переговорів з видавцями не зайняв у підприємливих студентів багато часу. Шляхом логічних підрахунків стало ясно - власник прав не отримує ні копійки від копіювання сторінок, розділів, а то й цілих книг. До речі, витрати одного німецького студента на сканування книг або зняття копії становлять близько 50 євро щорічно. Пропозиція в 50 % виручки від прибутків сайту, яким може користуватися кожен з 2 мільйонів студентів в країні, позитивно позначилася на вирішенні видавців та авторів.

Вже до 2010 року популярність PaperC набрала значних обертів не тільки серед німецького студентства, а й серед учнів інших країн. Погодьтеся, значно легше сплатити за можливість використовувати інформацію з книги, аніж задаватися питанням про те, як купити книгу за кордоном.