Folium
Бібліотеки в цифровому світі

undefined3 грудня 2013 року розпочав свою роботу сайт за адресою bibliotekar.in.ua. Створений компанією «ЕЛАУ» інтернет-портал має на меті зібрати усі проекти бібліотек України, пов’язані з оцифруванням інтелектуальних надбань нашої держави.  

Ідея створення цього сайту виникла після кількох десятків звернень від пересічних громадян, журналістів, фахівців бібліотечної справи, які намагалися знайти в мережі джерела, присвячені темі електронних бібліотек. До цього часу в Україні було реалізовано багато проектів, спрямованих на збереження культурної, наукової, історичної спадщини, однак єдиного джерела інформації про них не було.

«Наразі bibliotekar.in.ua містить інформацію про проекти, створені у співпраці з компанією «ЕЛАУ». Однак вже незабаром ми сподіваємося, що багато наших однодумців, які активно працюють в цьому напрямку, приєднаються до нашої ініціативи», – зазначив головний редактор порталу.

Окрім опису проектів із посиланнями на першоджерела, на порталі розміщуватимуться корисні для бібліотекарів поради (щодо обладнання, програмних продуктів, пошуку джерел фінансування тощо), новини щодо оцифрування з України і світу, цікава інформація про перебіг проектів, їх результати тощо.  

Ми маємо надію, що незабаром bibliotekar.in.ua перетвориться на українську енциклопедію цифрових ініціатив та допоможе популяризувати наші бібліотеки.

Запрошуємо до відвідування електронних бібліотек України!