Folium
Каталог видань з педагогіки відтепер онлайн

image-catalogueКомпанія «ЕЛАУ» надала послуги сканування карткового каталогу Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського. Так під час робіт в електронний вид було переведено центральний абетковий каталог та абетковий каталог документів іноземними мовами. Загальний обсяг оцифрованих матеріалів склав понад 230 тисяч карток.

Імідж-каталог є найпростішим способом представити інформацію про фонди бібліотеки онлайн через сайт закладу. Він організований подібним чином до свого паперового відповідника. Вся картотека розбита за абетковим принципом на кілька рівнів, пошук відбувається шляхом послідовного перегортання відсканованих карток. Варто зазначити, що надання послуг сканування відбувалося на території бібліотеки, що дозволило не вилучати увесь каталог з обігу. Загалом, для створення імідж-каталогу не потрібно багато часу, і це є тимчасовим заходом, доки триває наповнення повноцінного електронного каталогу з розширеними пошуковими можливостями.

Нагадаємо, що раніше компанія надавала послуги сканування паперових каталогів для:  

  • Національної історичної бібліотеки України: створено 4 імідж-каталоги (598 000 карток) - генеральний алфавітний, видань іноземними мовами, алфавітний каталог періодичних та продовжуваних видань та «Картотека матеріалів з історії міст і сіл України»;
  • Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова: 6 каталогів, загальним обсягом понад 585 тис.: «Стародруки», «Іменні колекції», «Алфавітний каталог книг», «Періодичні видання».

Переглянути імідж-каталоги Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. О. Сухомлинського можна на головній сторінці сайту закладу в правому бічному меню.