Folium
Як обрати сканер для підприємства?

Ринок сканерів досить широкий і простіше простого заплутатися, і зробити невірний крок, що понесе за собою неминучі збитки та невдоволеність результатом робіт. Тому, важливо враховувати наступні параметри:


- Обсяг документів сканування.
Найчастіше, скористатися послугами сканування сторонньої організації значно дешевше, ніж покриття вартості промислового сканера, витрати на його утримання і техобслуговування. Багато компаній практикують такий підхід, віддаючи цю задачу на аутсорсинг з періодичністю один раз на квартал / 6 місяців / щорічно, в залежності від кількості накопичених документів.

- Формат документів. Перед покупкою сканера важливо провести експертизу масиву документів, які складають основний фонд вашої організації. Для архівних підрозділів важливо розуміти, як часто запитуються співробітниками широкоформатні документи; бібліотекам ж варто подбати про газетному фонді і т.д.

- Швидкість сканування. Враховуйте завдання, які стоять перед співробітниками, залученими в процес оцифрування. Якщо ви підбираєте сканер для публічного використання (наприклад, в читальний зал бібліотеки), то цей параметр можна «упустити», якщо ж необхідно, наприклад, оцифрувати весь архів комерційного підприємства для проведення процедури Due diligence в найкоротші терміни, необхідний високопродуктивний сканер. Варто відзначити, що в таких випадках, доцільніше оренда обладнання та фахівців для сканування. Але необхідно пам'ятати, що чим вище дозвіл сканування, тим нижче його швидкість.

- Необхідна роздільна здатність. Це один найважливіших параметрів майбутнього зображення, істотно впливає при виборі моделі сканера. Заданий дозвіл при скануванні можна змінити надалі без зміни якості зображення. Дозвіл обчислюється в точках на дюйм (dpi) - чим вище це число (для книжкових і поточних сканерів доступно дозвіл від 200 до 600 dpi), тим детальніше буде представлений об'єкт сканування. З іншого боку, не забувайте про доступному обсязі сховищ ваших даних - тому що розмір «страховий копії» документа (600 dpi) суттєво перевищує розмір «користувальницької копії».
 
- Фізичний стан ваших документів. Не варто ігнорувати стан першоджерел - для проектно-конструкторської документації 30-40-річної давності не завжди підійдуть моделі протяжних сканерів, варто вибрати технологію безконтактного сканування. Або, наприклад, для архіву важливо передбачити наявність колиски для сканування товстих архівних справ, які не можна розшивати.

Вибір сканера - може зайняти значно більше часу, ніж здається. Якщо ви цінуєте свій час і фінанси - звертайтеся за консультацією до фахівців компанії «ЕЛАУ», які завжди готові впорається з цим нелегким завданням.