Folium
Молодь залучають до оцифрування історичної спадщини

undefinedУ жовтні 2012 року розпочинається другий етап проекту "Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі".

За повідомленням організаторів, уже заплановано проведення двох навчально-профорієнтаційних програм за підтримки молодіжних центрів праці.

Ці безкоштовні заняття будуть присвячені отриманню базових навичок у студентів та старших школярів для роботи з комп’ютером (курс "Інформаційно-комп’ютерна грамотність") та графічними програмами обробки зображень (курс "Обробка оцифрованих видань сучасними програмними засобами").

Окрім практичних інструментів, тренери зупиняться й на загальних питаннях актуальності збереження першоджерел в електронному вигляді.

Як прогнозують співорганізатори навчання – спеціалісти компанії "Електронні архіви України" - фахівця з оцифрування документальної спадщини, усього до навчальної програми буде залучено понад 170 осіб. А найкращі зі студентів отримають почесні грамоти та будуть запрошені на роботу.

Проект "Історична спадщина України – світовий доступ в електронному форматі" є спільною ініціативою МГО Асоціація "Інтелектуальне лідерство" й Національної історичної бібліотеки України і реалізовується за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження".

Мета проекту – збереження і популяризація культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосереджених в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Ключові слова :