Folium
Молодь навчать зберігати історичні надбання за допомогою сучасних технологій

undefinedУ жовтні 2012 року розпочався другий етап проекту  "Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі". Протягом наступних 10 місяців його організатори зосередяться на пошуку шляхів подолання проблем із працевлаштуванням та вибором професії у молоді.
Як повідомила куратор проекту Олена Крикун, "від жовтня ми, молодіжна громадська організація Асоціація "Інтелектуальне лідерство" та інші співорганізатори і партнери проекту, розпочинаємо  активну громадську кампанію із залучення до проекту молоді віком від 16 років. Нам би хотілося не лише привернути увагу такої активної категорії населення, як молоді українці до проблем збереження інтелектуальних надбань держави, а й спробувати хоча б частково врегулювати невтішну ситуацію із ринком молодіжної праці". 
Дві навчально-профорієнтаційні програми проходитимуть за підтримки молодіжних центрів праці. Ці безкоштовні заняття будуть присвячені отриманню базових навичок у студентів та старших школярів для роботи з комп'ютером (курс "Інформаційно - комп'ютерна грамотність") та графічними програмами обробки зображень (курс "Обробка оцифрованих видань сучасними програмними засобами"). Окрім практичних інструментів, тренери зупиняться й на загальних питаннях актуальності збереження першоджерел в електронному вигляді.
Компанія "Електронні архіви України", фахівець з оцифрування документальної спадщини, сподівається на плідну співпрацю та зацікавленість з боку молоді до соціально значущого проекту.  
Нагадаємо, що проект "Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі" є спільною ініціативою МГО Асоціація "Інтелектуальне лідерство", Національної історичної бібліотеки України і відбувається за підтримки Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, Державної служби молоді і спорту,  компанії "Електронні архіви України". Другий етап проекту реалізовується за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження".


undefined

Ключові слова : , ,