Folium
Проект "Віртуальний Шевченко"

"Віртуальний Шевченко" - це багатоетапний проект, що приурочений до святкування 200 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Його мета - надати максимальну кількість інформації про життя і творчість автора в мережі Інтернет.

Проект реалізується на основі рішення компанії ЕЛАУ "Віртуальний музей", спільно із багатьма закладами культури України. Нижче представлений перелік фондів та віртуальних проектів, оцифрованих на сьогоднішній день за участі нашої компанії. 

«Віртуальний архів Т. Шевченка» 

Проект Національного музею Тараса Шевченка присвячений створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця. 

Загалом, протягом березня 2013 року було оцифровано 138 архівних справ, обсягом понад 9000 сторінок. Компанія "ЕЛАУ" в рамках проекту виступила експертом зі створення електронних архівів та підтримувала музейників на всіх етапах реалізації поставленого завдання.

Ознайомитися з архівом

Віртуальний архів Т. Шевченка

Веб-сайт Національного музею Тараса Шевченка

Сайт, створений фахівцями компанії «ЕЛАУ»,  є повноцінним порталом, який розроблений не лише для поінформування відвідувачів про години роботи, історію музею, а також постійні та тимчасові експозиції, а й для розміщення електронних колекцій фондів музею.

Завітати на сайт

Веб-сайт музея Т. Шевченко

Книжкові колекції

Колекція раритетних перекладів творів Шевченка мовами світу. Книги містять дарувальні написи від перекладачів, оздоблені цікавими ілюстраціями. Фонд користується популярністю поміж шевченкознавців у всьому світі.

Електронний фонд видань шевченківської доби. До колекції увійшли прижиттєві видання Шевченка («Кобзар», 1860 р., «Гайдамаки», 1841 р.) та книги з особистої бібліотеки поета.

Станом на липень 2013 року усього було оцифровано понад 150 видань з фондів Національного музею Тараса Шевченка.

Колекція раритетних видань Т. Шевченка

 Негативи на склі та плівках

Експонати з фонду "Негативи" - ще одна з перлин музею. З його допомогою можна відстежити усю історію музею в ілюстраціях:  починаючи від відкриття Національного музею Тараса Шевченка 24 квітня 1949 р., фото архітектурних пам'яток, та знімків всесвітньо відомих відвідувачів музею (Д. Стейнбек, В. Мессинг, Н. Ужвій, та ін.).

На сьогоднішній день проведено оцифрування близько 900 експонатів цього фонду.

Негативи з музею Т. Шевченка

Нумізматика

Електронна колекція містить ювілейні банкноти і монети, що були випущені в світі з нагоди пам'ятних дат з життя поета чи історії музею.  

На зображенні - "Білет Державної Скарбниці на тисячу гривень", 1918 р., УНР.


 Електронна колекція ювілейних банкнот та монет

Фалеристика

Понад 300 експонатів з фондів Національного музею Тараса Шевченка представляють завершену електронну колекцію фалеристики. До неї увійшли пам'ятні нагороди, значки, медалі, тощо.

На зображенні - значок із портретами Уітмена, О.С. Пушкіна, Т.Г.Шевченка на відзнаку встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченкові та О.С.Пушкіну в Арров парку у Вашингтоні. 1971 р.

 

Електронна колекція нагород, значків із зображенням Шевченка, тощо

 

http://elau.org/flash-point/uploads/gallery/251.jpg